Výstavba druhé etapy volnočasového areálu Betonárka Radouč se blíží dokončení

 Výstavba druhé etapy volnočasového areálu Betonárka Radouč se blíží dokončení

Foto: mb-net.cz

Výstavba druhé části volnočasového areálu Betonárka Radouč, kde již v roce 2022 vznikl jako první pumptrack, pomalu míří do finále. V rámci druhé etapy zde vznikla moderní skate plaza, která z části skateboardistům simuluje ulici, její další částí je betonová vana, takzvaný pool. Jde o nejmodernější typ skateparku, který nabídne i oblíbené překážky, jako jsou zábradlí, schody, kovové hrany i další atraktivní prvky. V plánu je dokončit skatepark začátkem dubna.

Reklama

„Snad se nám podaří stihnout termín začátkem dubna, aby byl skatepark na sezónu plně k dispozici lidem, kteří o takové zázemí v Mladé Boleslavi stojí,“ řekl při návštěvě staveniště první náměstek primátora Jiří Bouška.

Foto: mb-net.cz

Právě vrcholící dvacetimilionovou investici financovalo město bez jakýchkoliv dotací ze svého rozpočtu. Betonový areál je určen především pro skateboard, ale zároveň pro kola, inline a koloběžky. Finální povrch představuje úplně vyhlazený beton. Jak uvedl náměstek Bouška, v návrhu letošního rozpočtu je připraveno dalších téměř pět milionů korun, které chce město investovat do rozšíření zázemí, doplnění dětských hřišť a prvky pro parkour a workout. V dalších letech projekt završí zastřešená betonová vana, aby ji bylo možné využívat i za nepříznivého počasí. Ta vznikne na místě stávajících prvků původního skateparku.

Foto: mb-net.cz

„Snažíme se celý areál budovat tak, aby jednotlivé etapy neomezily využívání areálu. Aby to tady nebylo čtyři nebo pět let zavřené a ten areál byl mohl být využíván každodenně během jarních a letních měsíců. Už nyní je vidět, že si to mladá generace našla. Pumptrack byl v sezoně vždy obležený dětmi a mladistvými. Jsem rád, že investujeme i do věcí pro mladou generaci,“ uvedl náměstek Bouška.

Foto: mb-net.cz

Jak uvedl zastupitel, předseda sportovní komise a propagátor adrenalinových sportů Štěpán Neuman, mezi nejzajímavější prvky nového areálu patří lavice s mramorovou deskou, která udělá skateboardistům i dalším adrenalinovým jezdcům velkou radost. 

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This