Za šíření poplašné zprávy ohledně střelby v Mladé Boleslavi hrozí muži 3 roky vězení

 Za šíření poplašné zprávy ohledně střelby v Mladé Boleslavi hrozí muži 3 roky vězení

Foto: Ilustrační

Velké policejní manévry zažili ve čtvrtek 30. května, krátce před 14. hodinou obyvatelé Mladé Boleslavi. Neznámý muž totiž nahlásil střelbu v ulici Jana Palacha, v místě, kde je park, venkovní posilovna, ale i dětské hřiště. Za šíření poplašné zprávy mu nyní hrozí až tři roky vězení.

Reklama

Vzhledem k tomu, že policisté dostali oznámení o tom, že se v místech pohybuje osoba se střelnou zbraní a na místě by se měla nacházet jedna postřelená osoba, okamžitě vyslali na místo všechny dostupné hlídky. Policisté na místě vyprázdnili celý park a všechny osoby poučili o tom, aby po dobu policejního zásahu nikam nevycházeli a uzavřeli všechny přístupové cesty do parku. To vše se podle policie podařilo během tří minut.

„Na místě činnost všech ostatních policistů řídil velitel policie. Kromě něj se na místě nacházelo 8 hlídek včetně psovoda, 4 hlídky městské policie a 2 vozy zdravotnické záchranné služby. Okamžitě poté, co policisté vyklidili park, začali po nebezpečném střelci a postřeleném muži pátrat. Po chvíli si policisté na okraji uzavřeného parku všimli muže, který působil nervózně. Když muže chtěli legitimovat, začal působit ještě nervózněji a začal policistům popisovat příběh, že se v parku mělo střílet, ale své výpovědi neustále měnil,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová

Po chvíli se ale policistům přiznal, že to on volal na tísňovou linku. Mezitím policisté nalezli v koši i vyhozený mobilní telefon, ze kterého bylo na tísňovou linku voláno.

„Kriminalisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí za uvedený skutek hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala Schneeweissová.

Zdroj: Policie ČR

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This