Žena na Mladoboleslavsku inzerovala zboží na bazarovém portálu. Přišla o 80 tisíc korun

 Žena na Mladoboleslavsku inzerovala zboží na bazarovém portálu. Přišla o 80 tisíc korun

Policie se stále častěji setkává s případy téměř totožného podvodného jednání. Tentokrát připravil další podvodník o peníze jednačtyřicetiletou ženu z Kněžmostu na Mladoboleslavsku. Žena na jednom bazarovém portálu inzerovala zboží, místo výdělku ale bohužel sama o peníze přišla.

Reklama

Ženu kontaktoval zájemce, který chtěl inzerované zboží koupit. Pod záminkou zaslání platby, ale z ženy vylákal její platební údaje k její kartě, a to včetně přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Odsud pak neznámý pachatel učinil několik plateb v celkové výši 81 tisíc korun.

„Celou věc poškozená nahlásila na policii a policisté nyní případ šetří. Zároveň zahájili úkony trestního řízení na neznámého pachatele pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu podvodu. V případě dopadení pachatele za toto jednání hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Scénář podvodu je vždy téměř identický – poškozený prodává nějaký předmět na bazarovém portále, následně je vyzván zájemcem/kupcem, aby on sám zaplatil přes aplikaci poplatek za poštovné, kde následně vyplní veškeré údaje ke své kartě, z účtu mu pak zmizí peníze, někdy i statisíce.Nikdy nevyplňujte údaje k vaší platební kartě v podezřelých aplikacích, první, co by vás mělo zarazit je fakt, že pokud vy sami něco prodáváte, není standardní, že budete vyplňovat údaje ke své platební kartě a platit vy,“ dodala Schneeweissová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This