Zloděj v Mladé Boleslavi ukradl invalidnímu muži elektrický vozík

 Zloděj v Mladé Boleslavi ukradl invalidnímu muži elektrický vozík

Předposlední červencový den se vydal padesátiletý muž z Mladé Boleslavi na pivo do nedaleké hospody. Jelikož je invalidní, vydal se na svém elektrickém vozíku, který následně tak, jako vždy, zaparkoval před hospodou a došel dovnitř. Když asi o hodinu později vyšel ven, zjistil, že mu s největší pravděpodobností vozík v hodnotě 170 tisíc korun někdo odcizil.

Reklama – Rezidence Celno, Mladá Boleslav

Muž odcizení vozíku nahlásil na policii a o dva dny později se mu vozík naštěstí vrátil. „Zloděj se totiž na odcizeném vozíku vydal do Mladé Boleslavi se záměrem ho prodat, a to se mu i podařilo. Nabídl jej třiapadesátiletému muži, invalidovi, kterému by takový vozík usnadnil život a za tisíc korun mu jej prodal,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Nový majitel se ale dlouho z vozíku neradoval. Bezprostředně po koupi vozíku si uvědomil, že hodnota takového vozíku bude mnohonásobně vyšší a začal pátrat po internetu, kde skutečně zjistil, že hodnota takového elektrického vozíku je více jak 150 tisíc korun.

Celá věc mu byla podezřelá, proto kontaktoval policisty a zjistil, že vozík opravdu pochází z krádeže a policistům jej vydal.

Mladoboleslavským policistům se podařilo vypátrat i podezřelého muže, který má mít krádež na svědomí a zadržet ho. „Podezřelý jednatřicetiletý muž se policistům k celé věci doznal a zároveň přiznal i další krádež, tentokrát elektrokoloběžky, kterou měl odcizit před dvěma dny v Mladé Boleslavi,“ dodala Schneeweissová.

Policisté muži sdělili podezření z pokračujícího přečinu krádeže. Vzhledem k tomu, že za obdobou trestnou činnost byl v posledních třech letech odsouzen, hrozí muži až pětiletý trest odnětí svobody.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This