Zpoplatněné parkoviště u Domu kultury a malá TGM pro rezidenty

 Zpoplatněné parkoviště u Domu kultury a malá TGM pro rezidenty

Foto: mb-net.cz

Placené parkoviště u DK a malá TGM pouze pro rezidenty:

Od 1. září se bude nově platit parkovné na parkovišti u Domu kultury. Zároveň nastane další změna v malé TGM, kde budou moci nově parkovat pouze rezidenti a podnikatelé. Dnes o tom informoval magistrát města na svém webu.

Důvodem pro toto rozhodnutí je především fakt, že návštěvníci akcí v Domě kultury si často stěžovali, že na zdejším parkovišti je stále plno a oni nemají kde zaparkovat. Na parkovišti u DK město předpokládá větší rotaci vozidel, aby zde v průběhu dne mohlo krátkodobě zaparkovat více řidičů. Dosud tomu bránil fakt, že řada aut zde byla odstavena dlouhodobě,” uvedl na webu magistrátu města Pavel Šubrt.

Parkoviště disponuje 60 parkovacími místy. Od 1. září bude fungovat v režimu střednědobého parkování – tzv. zelená zóna. Parkovné se zde bude platit od pondělí do soboty (8:00 – 20:00). Prvních 15 minut: zdarma, bez nutnosti registrace. 30 minut: 5 Kč. 1 hodina: 10 Kč. Každá další hodina: 20 Kč

V malé TGM budou od září moci parkovat jen místní rezidenti, vlastníci nemovitostí či podnikatelé s provozovnou v této lokalitě. Nový režim zde začne platit naplno až po ukončení stavebních prací, které zde aktuálně probíhají, tedy zřejmě po 4. září.

Tato úprava vznikne na základě žádosti zástupců SVJ a bude se týkat celého úseku malé TGM, tedy od ulice Smetanova po ulici Dukelskou (TGM č.p. 1066 – 1072, 1075 – 1078, 1084 – 1086). Občané z této lokality, kteří si průběžně chodí vyřizovat oprávnění, tuto úpravu režimu vítají a očekávají kromě lepšího parkování i zklidnění dopravy v této lokalitě,“ dodal Šubrt.

Více informací o vystavení parkovacího oprávnění v rezidentní zóně ZDE.

Foto: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This