Adventní stánek se svařákem naráží na zásadní problém se zákonem

 Adventní stánek se svařákem naráží na zásadní problém se zákonem

Foto: Altán café-grill-bar FB

Jak už jsme dříve informovali, vedení města se kvůli špatné koronavirové situaci rozhodlo tradiční vánoční trhy nepořádat.

Lidem, kteří ale vyrazí na večerní procházku k rozsvícenému vánočnímu stromu na Staroměstském náměstí, případně do parku Výstaviště, má ale udělat radost alespoň jeden stánek s drobným občerstvením a tradičním vánočním svařákem, grogem nebo punčem.

Ovšem to se dostává do rozporu se zákonem, neboť popíjení alkoholu na veřejnosti je kvůli nouzovému stavu zakázané. Kdo by si tak dal chtěl vychutnat tuto tradiční vánoční alkoholovou pochoutku, může okamžitě dostat několikatisícovou pokutu. 

Ano, to je pravda. Bude se to muset vyřešit v pondělí na radě města,“ uvedla mluvčí radnice Šárka Charousková.

Aby bylo vše v souladu se zákonem, do konce nouzového stavu by musely být ve stánku prodávány jen nealkoholické nápoje. Ty by pak bylo možné zakoupit až od 13. prosince, kdy by už neměl být nouzový stav v platnosti. Zároveň také vedení města bude muset vydat výjimku, která povolí v těchto místech požívání alkoholických nápojů.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

1 Komentář

  • Není spíš v rozporu s zařízeními podle tabulky PES? Od 3. stupně je uvedeno „Konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech – bez omezení“.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This