Asistenti bezpečného města v Mladé Boleslavi pomohli zachránit život muži v bezvědomí

 Asistenti bezpečného města v Mladé Boleslavi pomohli zachránit život muži v bezvědomí

Foto: mb-net.cz

Dvojice asistentů bezpečného města uslyšela při obchůzce okolí obchodního domu Kaufland ženu, která volala o pomoc. Vzápětí zjistili, že v Havlíčkově ulici před domem číslo 856 leží na chodníku muž v bezvědomí. Asistenti proto ihned zahájili první pomoc a zároveň kontaktovali rychlou záchrannou službu. 

Reklama

Muže uložili do stabilizované polohy a zajistili mu dýchací cesty. Po několika minutách začal muž reagovat, avšak nebyl úplně při smyslech. Poté na místo dorazila záchranná služba, která si pacienta převzala a ve spolupráci s asistenty bezpečného města ho naložila na nosítka a do sanitního vozu, kterým byl převezen do Klaudiánovy nemocnice. 

O události byla informována policie ČR, která zahájila vyšetřování okolností tohoto incidentu. Takto i tito pomocníci strážníků svou rychlou a profesionální reakcí v této naléhavé situaci přispěli k zachránění života muže,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta.

Foto: mb-net.cz

V Mladé Boleslavi pomáhají mladoboleslavským strážníkům při zajišťování veřejného pořádku zaškolení pracovníci bezpečnostní agentury SSI group (ABM).

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This