Autobusy v Mladé Boleslavi ode dneška jezdí v prázdninovém režimu

 Autobusy v Mladé Boleslavi ode dneška jezdí v prázdninovém režimu

Foto: dpmlb.cz

Městské autobusy v Mladé Boleslavi ode dneška opět jezdí v prázdninovém režimu. Po více než dvou týdnech tak skončil nouzový režim, kvůli kterému byla zrušena řada linek.

Důvodem byla velká nemocnost řidičů. Řadu nemocných řidičů má dopravní podnik stále, proto přechází ne do běžného, ale prázdninového provozu, uvedla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

V prázdninovém režimu má boleslavská MHD fungovat zatím do neděle 28. února. “Prázdninové omezení pro jednotlivé linky je označeno v jízdních řádech negativní značkou 14. Do provozu se tak plně vrací linky s označením RA, RB a Bazén.” uvedla Charousková.

Zaměstnanci jsou nadále v pravidelných intervalech testováni na onemocnění covid -19, noví nemocní v tuto chvíli podle mluvčí nepřibývají.

I po dobu nouzového režimu městské dopravy byla zajištěna obslužnost všech částí Mladé Boleslavi. V prázdninovém režimu jezdily autobusy již od 2. února, 5. února se muselo přistoupit na nouzový režim.

Na jaře, v první vlně pandemie nového koronaviru mladoboleslavský magistrát městské autobusy zcela zastavil. Autobusy poprvé nevyjely v sobotu 21. března. Zůstaly jen speciální linky zřízené pouze pro seniory. Do ulic se hromadná doprava vrátila v omezeném režimu 14. května. Do běžného provozu se hromadná doprava vrátila až 18. listopadu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This