BK Mladá Boleslav snižuje hokejistům platy o 50%

 BK Mladá Boleslav snižuje hokejistům platy o 50%

Foto: Ilustrační / BK Mladá Boleslav / Jan Pavlíček

Hokejisté Mladé Boleslavi budou při pandemii pobírat poloviční plat

Vedení hokejového klubu BK Mladá Boleslav se při pandemii koronaviru dohodlo v minulém týdnu s hráči, realizačním týmem a manažery A-týmu na dočasném snížení platů na polovinu. Čtvrtý celek základní části extraligy tak zareagoval na ekonomické dopady, které přineslo zrušení sezony.
Chtěl bych hráčům, realizačnímu týmu i kolegům ve vedení klubu poděkovat za to, že na snížení přistoupili. Všichni to udělali prakticky okamžitě po ukončení soutěže a bez rozmýšlení,“ řekl klubovému webu generální manažer Mladé Boleslavi Jan Tůma.
K rozhodnutí o snížení odměn jsme dospěli stejně jako většina ostatních klubů. Všichni to vzali jako samozřejmost,“ uvedl Tůma.
Snížení platů už dříve oznámily Kometa Brno, Liberec, Vítkovice, Sparta, Zlín, Karlovy Vary či Hradec Králové, který také pěti hráčům po skončení sezony vypověděl smlouvu. V Mladé Boleslavi stejně jako v dalších extraligových klubech řešili situaci dohodou.
Tato krize hodně ovlivní ekonomiku a bude mít velký vliv i na sport a jednotlivé kluby. Nechci hodnotit kroky jednotlivých klubů, protože do důvodů, které je k takovým krokům vedou, nevidím. Samozřejmě, pro všechny je to nepříjemné,“ řekl již dříve sportovní ředitel Mladé Boleslavi Radim Vrbata.
Pokud k těmto opatřením nebo ke snižování platů dojde, mělo by to mít nějakou úroveň. Všichni vidí současnou situaci a chápou ji. Když se to podá lidskou formou, vše se dá vyřešit domluvou. Aktuální situace hodně ukáže charakter lidí ve všech sférách společnosti,“ dodal Vrbata.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This