Blíží se otevření parkovacího domu u Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi

 Blíží se otevření parkovacího domu u Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi

Nový parkovací dům má být v provozu od 1. října:

Parkovací dům u mladoboleslavské nemocnice začne fungovat za několik dní. Je v něm 637 parkovacích míst, čtyřikrát více, než dosud bylo v areálu nemocnice.

Stavba sedmipatrového parkovacího domu začala loni v listopadu. Provozovatelem bude společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav, která je v majetku města.

Do plného provozu má být uveden 1. října, přičemž bude sloužit návštěvníkům i zaměstnancům nemocnice, ale i lidem z okolí. Pohyb po budově budou usnadňovat tři výtahy.

Ceny parkovného

Kdykoliv do parkovacího domu vjedete, za prvních 15 minut neplatíte. Přesto pro zvednutí závory je vždy nutné si ze stojanu odebrat parkovací lístek, na který je následně umožněn výjezd. Od pondělí do pátku od 6 do 16 hodin je první hodina za 10 Kč, každá další započatá za 20 Kč. Tato část dne je podřízena největšímu náporu v nemocnici. Mezi 16:00 a 6:00 zaplatí každý při výjezdu 10 Kč. O víkendech a státních svátcích také platí paušální poplatek ve výši za 10 Kč za jeden vjezd. Cílem je, aby o víkendech mohli využívat parkovací dům využívat i návštěvníci města, kteří nemíří do nemocnice. Platí se vždy jen skutečně odparkovaná doba po minutách,“ informoval o cenách parkovného magistrát města na svých webových stránkách.

Platbu parkovného lze uhradit na celkem třech pokladnách umístěných vždy u vstupu do parkovacího domu. A to jak mincemi, bankovkami tak i bezhotovostně platební kartou nebo mobilní platební aplikací shodnou s parkovacími automaty ve městě.

Nová výdejna léků

V mladoboleslavské nemocnici vzniká i nová výdejna léků.Jejím vhodným umístěním v centrální chodbě v blízkosti parkovacího domu se vedení nemocnice podařilo zajistit návaznost a dostupnost pro pacienty, kteří nebudou muset komplikovaně hledat lékárnu při odchodu z nemocnice do parkovacího domu,“ uvedla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) po své dnešní návštěvě nemocnice.

Zdroj: ČTK, mb-net.cz

2 Komentářů

  • Prosím jak to bude s placením s invalidy kteři mají jinde parkovaní zdarma pokud mají vozidlo
    označené ZTP ?Děkuji za odpověs

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This