Boleslavští atleti bodovali na halovém mistrovství ČR, přivezli dvě stříbra

 Boleslavští atleti bodovali na halovém mistrovství ČR, přivezli dvě stříbra

Boleslavští atleti bodovali na halovém Mistrovství ČR, přivezli dvě stříbra

Sportovci z Atletického klubu Mladá Boleslav nechyběli předposlední únorový víkend na halovém Mistrovství ČR v Ostravě.

Největší úspěch zaznamenala Marta Zachařová, která dosáhla v disciplíně vrhu koulí nového osobního maxima 14,09 metrů a do Mladé Boleslavi přivezla stříbrnou medaili.

„O podobném úspěchu jsem vždy jen snila. Pro mě dosáhnout na medaili bylo vždy i tabulkově nemožné. Teď se to shodou okolností nabídlo. Samozřejmě jsem se na to i připravila. Je fakt, že můj výkon byl nejlepší ze všech výsledků na mistrovství, kdy jsem byla. Pro mě je to v uvozovkách na sklonku mé sportovní kariéry, kdy se nečeká, že dosáhnu vrcholu až v mých skoro 29 letech, velký úspěch,“ řekla Zachařová.

Úspěšní byli i junioři

O víkendu 15. až 16. února bodoval na mistrovství ČR juniorů v hale i Patrik Medáček. Ten ve skoku do dálku s výkonem dlouhým 708 metrů získal stříbrnou medaili a stejně jako Marta Zachařová zlepšil svůj osobní rekord.

„Udržel jsem druhé místo skokem 708, z čehož mám hroznou radost. Za sedmičku jsem letěl pouze jedny závody a to bylo 706. Poslední halové závody tak představovaly zlepšení. Na prvního jsem ztrácel čtyři centimetry. Závody a konkurence byla dobrá, takže se mi to docela líbilo. Jsem za to spokojený. Chtěl bych splnit limit na Evropu, který je béčkový 7,16 m a áčkový myslím, že 7,22 m,sdělil Medáček.

Na celý rozhovor se můžete podívat na internetové televizi Tývka.cz.


Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This