Bývalá věznice v Mladé Boleslavi byla o víkendu otevřena pro veřejnost

 Bývalá věznice v Mladé Boleslavi byla o víkendu otevřena pro veřejnost

O víkendu 12. a 13. září dostala veřejnost opět možnost prohlédnout si bývalou věznici krajského soudu v Mladé Boleslavi.

Akci připravila společnost Kultura města Mladá Boleslav ve spolupráci se společností Arena MB.

V rámci komentovaných prohlídek si návštěvníci mohli prohlédnout ubytovací i technické prostory a oba vězeňské dvory. Prohlídky zpestřili herci mladoboleslavského městského divadla, kteří se převtělili do rolí dozorců z padesátých let 20. století.

Věznice v Mladé Boleslavi vznikla v roce 1928 společně s budovou soudu jako celistvý justiční areál projektovaný architektem a urbanistou Františkem Jandou jako sídlo tehdejšího Krajského soudu v Mladé Boleslavi. V letech 1948–1949 v budově sídlilo velitelství mladoboleslavského oddílu Státní bezpečnosti. Jedno poschodí věznice bylo v té době vyhrazené prominentním politickým vězňům. V první polovině 50. let režim do tamních cel soustředil odsouzené duchovní. Věznice s kapacitou 240 odsouzených byla zrušena v roce 1955. Budova věznice zůstala dodnes v původním stavu a je využívána českými i zahraničními štáby jako filmová lokace.” uvedl Bohumil Horáček na oficiálním webu magistrátu Mladé Boleslavi.

Natáčely se zde filmy jako například Mission Impossible – Ghost Protocol, Milada, Obsluhoval jsem anglického krále, Kájínek nebo Jedna ruka netleská.

1 Komentář

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This