Celníci odhalili na D10 na Mladoboleslavsku drogové dealery

 Celníci odhalili na D10 na Mladoboleslavsku drogové dealery

Středočeští celníci odhalili na dálnici D10 na Mladoboleslavsku při kontrole auta drogové dealery. U sebe měli větší finanční hotovost a pervitin. Části drog se snažili zbavit odhozením před prodejnou čerpací stanice, informovala dnes mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Celníci drogové dealery odhalili v úterý po 21:00. Hlídka chtěla zastavit vytipované vozidlo, těsně před zastavením řidič vozu provedl úhybný manévr a pokusil se celníkům ujet. Hlídka okamžitě zareagovala a ujíždějící vozidlo zablokovala. Posádka vozu se po zastavení ještě snažila uprchnout, jeden z mužů se pokusil schovat v prodejně čerpací stanice. Celníkům se velmi rychle podařilo celou posádku přimět k návratu k vozidlu,” uvedla Matějková. Podle ní šlo o dva muže ve věku 25 a 41 let a devětatřicetiletou ženu.

Posádka se podle celníků chovala agresivně, na místo proto byla přivolána další hlídka. Celníci kontrolou zjistili, že vůz řídil muž s platným zákazem řízení. Kontrolovaná žena u sebe měla černý batoh, uvnitř kterého se nacházely osobní věci, větší finanční hotovost a v přední kapse igelitový sáček s rychlouzávěrem, který obsahoval bílou krystalickou látku o váze přes 37 gramů. “Za použití Ramanova spektometru hlídka zjistila, že se jedná o metamfetamin známý jako pervitin,” uvedla mluvčí. Další drogu nalezli celníci u staršího muže.

Obsluha stanice následně upozornila celníky, že za odpadkovým košem leží krabička od cigaret, která obsahovala další omamné a psychotropní látky a prostředky k jejich užívání.

Případ si převzali státní policisté, na místě zasahovala také kriminální policie a kriminalistický technik.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This