Centrum sociální pomoci a integrace Svět

 Centrum sociální pomoci a integrace Svět

(Foto: mb-net.cz)

V Mladé Boleslavi vznikne Centrum sociální pomoci a integrace Svět. Má pomoci v soužití s cizinci.

V úterý 25. února došlo v mladoboleslavském středisku Svět k setkání vedení města Mladá Boleslav, členů Vlády ČR, velvyslanců Slovenska, Ukrajiny a Polska v ČR, vrcholných představitelů PČR, Škoda Auto a odborů. Setkání se zúčastnili také zástupci hasičů, personálních agentur, neziskových organizací a další hosté.

Při setkání došlo mimo jiné k podpisu memorand o spolupráci mezi zástupci města a třemi personálními agenturami působícími v Mladé Boleslavi.

Stěžejním bodem setkání bylo projednání budoucnosti střediska Svět na Výstavišti v Mladé Boleslavi. Všichni přítomní tak byli seznámeni s plánem na vytvoření Centra sociální pomoci a integrace Svět.

Co nabídne nové centrum?

Centrum Svět má pomoci v Mladé Boleslavi řešit problémy s cizinci, kterých žije ve městě zhruba 15 tisíc. Řada z nich se potřebuje lépe zorientovat ve městě, seznámit se s pravidly společenského soužití, naučit se lépe znát český jazyk i najít další formy pomoci. K tomu patří podpora policie a bezpečnosti, podpora vzdělávání dětí cizinců a volnočasových aktivit pro matky s dětmi, navázaný dialog s personálními agenturami i například vydávání informačních letáků ve více jazykových mutacích,“ uvedl tiskový pracovník magistrátu v Mladé Boleslavi Pavel Šubrt.

Agenturní zaměstnanci by tak první školení mohli absolvovat v budoucím centru Svět.

Centrum by mělo nabídnout právní a sociální poradenství, jazykové kurzy, zázemí pro neziskové organizace ale také pořádání kulturních akcí.

Poradenství by zde mělo být k dispozici nejen pro cizince, ale i místní občany.

Kdy začne centrum fungovat?

Studii nového centra vytvořila Škoda Auto. Podle současných předpokladů by centrum mělo začít fungovat v závěru příštího roku.

Budova, která je zatím v majetku státu, musí nejprve projít rekonstrukcí. Náklady na rekonstrukci se aktuálně odhadují na zhruba 60 milionů korun.

Cílem je zajistit peníze na rekonstrukci z prostředků EU i od státu. Město chce centrum vytvořit ve spolupráci s ministerstvem vnitra, personálními agenturami a Škoda Auto. Jak se v následujících projevech vyjádřili tři přítomní ministři, zástupci Škoda Auto i odborů, všichni považují tento projekt za velmi prospěšný a důležitý a vyjádřili mu podporu,“ dodal Šubrt.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This