Cizinec bez povolení k pobytu se snažil utéct městské policii

 Cizinec bez povolení k pobytu se snažil utéct městské policii

Foto: Městská policie MB

Ve čtvrtek 7. prosince odpoledne se telefonicky obrátila obsluha čerpací stanice v Jičínské ulici na městskou policii. Uvedla, že mají v provozovně problémového rusky hovořícího cizince, který odmítá odejít a se kterým měli problém již v noci.

Na místě hlídka zjistila, že se jedná o občana Moldávie, který je momentálně bez práce a bez domova.

Muž na výzvu strážníků prostor čerpací stanice opustil. Venku ale začal slovně obtěžovat kolemjdoucí. Když se za ním strážníci opět vydali, dal se muž na útěk.

„Vzhledem k tomu, že na opakované zákonné výzvy strážníků k zastavení nereagoval a nadále pokračoval v útěku, byli strážníci nuceni k zastavení muže užít donucovacích prostředků, hmatů a chvatů s následným přiložením pout. Důvodem k útěku bylo, jak sám později uvedl skutečnost, že nemá platné vízum,” uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Městská policie proto celou událost řešila nadále společně s přivolanou hlídkou Policie ČR, která následně cizince předvedla na své obvodní oddělení Trio. Strážníci cizinci za přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby udělili v příkazním řízení pokutu, dále bude celou věc řešit cizinecká policie.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This