Co a za jakých podmínek se v Mladé Boleslavi otevírá?

 Co a za jakých podmínek se v Mladé Boleslavi otevírá?

Od 3. prosince mohou za zpřísněných podmínek otevřít všechny obchody a služby včetně restaurací, heren, sportovišť či koupališť.

Nově se bude moci na jednom místě shromáždit deset osob uvnitř a padesát osob venku. Ruší se také zákazy nočního vycházení a prodeje v neděli.

Dále mohou otevřít muzea, galerie, infocentra i knihovny. Ve všech zařízeních bude regulován počet návštěvníků, je nutné nosit roušky, udržovat patřičné rozestupy a dbát i případných dalších opatření v jednotlivých institucích.

Městský bazén

Ve čtvrtek 3. prosince částečně fungovat městský krytý bazén. 

Konkrétně bude v provozu zóna 1 a zóna 2, tedy plavecký bazén a rekreační zóna s tobogány. Wellness prozatím fungovat nebude.

Další informace najdete ZDE.

Městská knihovna

Knihovna je znovu otevřena čtenářům, včetně vstupu do volného výběru knih.

I zde samozřejmě platí určitá hygienická a kapacitní omezení. Více informací ZDE.

Muzea

Otevírá se i Muzeum Mladoboleslavska na hradě, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Škoda Muzeum, Palác Templ i Infocentrum Mladá Boleslav. 

Galerie pod věží navíc od dnešního dne nabídne inspirativní výstavu Error, která se zaměřuje na okamžiky životních rozhodnutí.

Sbor českých bratří zůstane uzavřen přes celou zimu do konce března.

Adventní stánky

Jak už jsme dříve informovali, vedení města se kvůli špatné koronavirové situaci rozhodlo tradiční vánoční trhy nepořádat. Stejně tak se nebudou konat tradiční adventní akce.

Lidem, kteří ale vyrazí na večerní procházku k rozsvícenému vánočnímu stromu na Staroměstském náměstí, případně do parku Výstaviště, má ale udělat radost alespoň jeden stánek s drobným občerstvením a tradičním vánočním svařákem, grogem nebo punčem.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This