CPIC pozastavuje kvůli koronaviru češtinu pro cizince

 CPIC pozastavuje kvůli koronaviru češtinu pro cizince

Zdroj: Cpic

Centrum na podporu integrace cizinců pro Středočeský kraj zastavuje v důsledku koronaviru realizaci všech kurzů českého jazyka i kurzů sociokulturní orientace.
Mladoboleslavské centrum nabízí rovněž firmám a živnostníkům zaměstnávajících cizince (RUS, UKR, VIET, MNG) pomoc s překladem souvisejícím s koronavirem.
Informovat se můžete na icmladaboleslav@suz.cz.

Zdroj: Cpic

Oznámení o pozastavení kurzů

CZE
Od 13.3.2020 pozastavujeme realizaci všech kurzů
Jako preventivní opatření proti šíření onemocnění COVID-19 (tzv. koronavirus) je od 13.3.2020 do odvolání zastavena realizace všech kurzů českého jazyka i kurzů sociokulturní orientace.
ENG
From 13.3.2020 we have to suspend all courses
As a precautionary measure against the spread of the disease COVID-19 (coronavirus), from 13.3.2020 until further notice, all Czech language courses and socio-cultural courses are cancelled.
VIET
Từ ngày 13.3.2020, chúng tôi phải tạm dừng tất cả các khóa học tiếng
Vì lý do phòng chống sự lây bệnh COVID-19 (virus corona) từ ngày 13.3.2020 cho đến khi thông báo khác, tất cả các khóa học tiếng Séc và hội thảo văn hóa xã hội đã phải dừng lại.

RUS
С 13.3.2020 прекращаем реализацию всех курсов.
В качестве профилактической меры против распространения заболевания COVID-19 (коронавирус) с 13.3.2020 до отмены прекращается осуществление всех курсов по изучению чешского языка и социально-культурных курсов.

UKR
з 13.3.2020 ми призупиняємо реалізацію всіх курсів
В якості профілактичного заходу проти поширення COVID-19 (так званий коронавірус) реалізація всіх курсів чеської мови та курсів соціокультурної орієнтації була зупинина з 13.3.2020 року до подальшого повідомлення.
MNG
2020.3.13-аас бүх төрлийн курс, хичээлийг зогсоож байна.
COVID/КОВИД-19 (коронавирус) өвчний тархалтаас урьдчилан сэргийлэх арга хэмжээний улмаас 2020.3.13-аас чех хэлний болон соёл ахуйн бүх төрлийн курс хичээллэхгүй.

Co znamená nouzový stav pro cizince?

Vláda ČR vyhlásila nouzový stav, který platí na celém území České republiky. Účinnosti nabyl od 12. března 2020 od 14 hodin po dobu 30 dnů.
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu jsou omezena některá práva a svobody.
V tomto ohledu platí zákaz vstupu pro všechny cizince přicházející z rizikových oblastí, s výjimkou cizinců pobývajících s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území České republiky.
Rovněž došlo k zastavení přijímání žádosti o víza a přechodné a trvalé pobyty na zastupitelských úřadech České republiky.
Došlo také k zastavení řízení v případě žádostí o krátkodobá víza, o nichž dosud nebylo rozhodnuto.
Cizinci včetně občanů České republiky mají zákaz vstupu do rizikových oblastí. Tato skutečnost neplatí v případě udělení výjimky.
Všechna tato nařízení neplatí pro osoby, jejichž pobyt je v zájmu Česka.
Cizinci, kteří se v době vyhlášení nouzového stavu nacházejí na území oprávněně přechodně nebo trvale podle pravidel pro pobyt cizinců, jsou oprávněni setrvat na území po dobu trvání nouzového stavu.
Vláda ČR dále dne 12. března rozhodla o znovuzavedení vnitřních hranic ČR a jejich kontrol.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This