Dálnice u Mladé Boleslavi se stále více bortí. Oprava začne nejdříve na podzim

 Dálnice u Mladé Boleslavi se stále více bortí. Oprava začne nejdříve na podzim

Už několik měsíců by měli řidiči při jízdě po dálnici D10 od Kosmonos na Mladou Boleslav sundat nohu z plynu a snížit rychlost na 100 km/h. To vše kvůli propadající se vozovce na exitu 44B.

„V uvedeném úseku došlo vlivem působení srážkových vod k sesuvu náspu dálnice D10 a tím deformaci betonového trámu uloženého v koruně komunikace, včetně zádržného systému do něj umístěného. Mezi komunikací a trámem došlo k vytvoření kaverny,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

V rámci provizorní opravy došlo k doplnění kaverny vhodným materiálem. Následně bylo místo překryto asfaltovým betonem tak, aby došlo k odvedení srážkových vod mimo závadné místo a zabránění rozšiřování poruchy.

To se ale evidentně moc nedaří, neboť svah se stále sesouvá a okraj dálnice se víc a víc bortí, o čemž svědčí i fotografie, pořízené v rozmezí necelých tří měsíců.

Stav: 18. dubna / Stav: 28. června

Oprava proběhne letos na podzim nebo příští jaro

Pro návrh opravy bude ve vhodných technologických podmínkách, mimo zimní období, proveden inženýrsko-geologický průzkum. Na základě následně zpracované zadávací dokumentace stavby bude vybrán zhotovitel stavebních prací a dojde k opravě,“ řekl dále Studecký.

Termín realizace předpokládá Ředitelství silnic a dálnic na podzim letošního roku, případně na jaře roku příštího

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This