Další dva lidé bez prostředků odjeli z Mladé Boleslavi za prací

 Další dva lidé bez prostředků odjeli z Mladé Boleslavi za prací

Foto: mb-net.cz

Odbor bezpečnosti a prevence kriminality zprostředkoval cestu z Mladé Boleslavi dalším dvěma osobám bez prostředků. Tentokrát do místa jejich budoucí práce na Moravě.

Jednalo se o muže a ženu české národnosti, kteří poslední tři týdny žili na ulici. Přespávali na lavičkách na autobusovém nebo vlakovém nádraží a některé dny ve sklepních prostorách panelových domů. 

Muž byl před dvěma měsíci propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody z věznice v Jiřicích. Po propuštění asi měsíc pracoval v pracovní agentuře, kde byl poté, podle svých slov, bez udání důvodu propuštěn. Tento muž byl celkem 5x ve výkonu trestu odnětí svobody v celkové délce cca 5 let. Mimo to trpí epilepsií a celkovou psychickou labilitou.

Žena pracovala v Mladé Boleslavi asi 4 roky u jedné pracovní agentury. Před měsícem byla z této agentury propuštěna při snižování stavu bez dalšího odůvodnění. Po celou dobu se obě osoby pokoušely najít práci v nějaké pracovní agentuře nebo podniku, ale nepodařilo se jim to. Stali se tak zcela závislí na pomoci druhých osob a na tom, co si vyžebrali.

Dle jejich vyjádření se jim podařilo najít práci s ubytováním v Uherském Hradišti. Dvojice byla o možnosti pomoci s odjezdem informována hlídkami Policie ČR a městské policie. Ve středu 28. dubna dvojice odjela z hlavního nádraží do požadovaného místa na Moravě.

Od loňského července se díky spolupráci Odboru bezpečnosti a prevence kriminality, městské policie, střediska Naděje a dalších organizací podařilo zajistit návrat domů či na jiné požadované místo již 28 osobám, které přežívaly v Mladé Boleslavi na ulici a o návrat požádaly.


RK DRINK: Stodola s pozemkem uprostřed lesů na Valdštejnsku na prodej

RK DRINK Stodola na Valdštejnsku

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This