Desítky hasičů v noci zasahovaly u požáru v obci Hřivno

 Desítky hasičů v noci zasahovaly u požáru v obci Hřivno

Ve čtvrtek 18. února v 21.12 hodin přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje oznámení o požáru stohu v zemědělském areálu v obci Hřivno nedaleko Chotětova v okrese Mladá Boleslav.

Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic Benátky nad Jizerou a Mladá Boleslav a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Chotětov a Bezno. Po příjezdu první jednotky na místo bylo upřesněno, že nehoří stoh, ale jde o požár velké ocelové haly, která je uvnitř z velké části v plamenech.

K objektu byl také špatný přístup, neboť po oblevě byly příjezdové cesty značně rozbahněné a nedalo se jet ani po přilehlém poli. Hala byla z poloviny naplněná senem, v druhé části stálo asi dvacet různých traktorů a nákladních i osobních vozidel, včetně několika veteránů. Ozývaly se i exploze, zřejmě pneumatik a palivových nádrží.

Po vniknutí do haly objevili hasiči i několik nepoškozených propanbutanových lahví, které vynesli ven a ochlazovali. Zasažený prostor rozdělili na tři úseky a snažili se zároveň uchránit techniku, kterou plameny nezachvátily. Přibližně o půlnoci snížil velitel zásahu poplachový stupeň a začal odesílat na základny první jednotky.

Kolem jedné hodiny v noci se podařilo sehnat nakladač na vyvážení sena, které hasiči dohašovali na volném prostranství. Před půl druhou pak byla operačnímu středisku ohlášena lokalizace, po které odjely další jednotky.

Na místě zůstala dobrovolná jednotka Bezno, která zajistila dohled do osmi hodin, kdy dojela na kontrolu nová směna ze stanice Benátky nad Jizerou.

Podle vyšetřovatele por. Ing. Michala Macouna z HZS Mladá Boleslav vznikla požárem škoda za 2 mil. korun, hodnoty ve stejné výši se hasičům podařilo uchránit. Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracuje s kriminální policií, na místo bude povolán i kynolog se psem vycvičeným na vyhledávání hořlavin. Událost se obešla bez zranění.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This