Dětskou notu 2021 vyhrála píseň Plži mlží autorky Zuzy Ďurdinové

 Dětskou notu 2021 vyhrála píseň Plži mlží autorky Zuzy Ďurdinové

Autorka vítězné písně Zuzana Ďurdinová. Foto: Lenka Hýblová

Ve velkém sále mladoboleslavského Škoda Muzea proběhl finálový koncert festivalu dětské písně Dětská nota 2021. Soutěž, která letos dovršila již 48. ročník, tentokrát vyhrála píseň Plži mlží autorky Zuzy Ďurdinové.

Duchovním otem Dětské noty je Milan Klipec, jehož dcera Markéta Amerighi úspěšně pokračuje v jejím pořádání a nazkoušení soutěžních písniček a choreografií. Soutěžní skladby každoročně za doprovodu živé kapely interpretuje mladoboleslavský pěvecký sbor Paprsek.Chtěl bych všem zúčastněným velice poděkovat, úroveň vystoupení byla znovu velice vysoká a já jsem rád, že jako město můžeme tento v České republice ojedinělý počin podporovat,“ uvedl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Zatímco minulý rok se pořadatelé dětské noty museli spokojit pouze s online provedením, letos se i v nepříznivé epidemické situaci podařilo uspořádat živé koncerty. Do soutěže se přihlásilo celkem 89 písní, z nichž do závěrečného finále postoupilo vybraných deset skladeb.

Zleva: Sbormistryně mladoboleslavského sboru Paprsek Markéta Amerighi / Autorka vítězné písně Zuzana Ďurdinová

Odborná porota nakonec třetím místem ocenila skladbu Mamutí ukolébavka autora Jardy Síbrta. Druhé místo u poroty a zároveň první u dětského publika (Cena rámusu) získala píseň Tvoje tělo, kterou společně napsaly Kateřina Korbelová, Gabriela Fritschová, Markéta Skalová.  Celkovým vítězem letošního ročníku se stala skladba Plži mlží autorky Zuzy Ďurdinové.

Pěvecký sbor Paprsek s kapelou Paprsek Friends všechny finálové písně nahrál na CD Dětská nota 2021, dalším výstupem ze soutěže i zpěvník všech finálových skladeb.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This