Domluvy už nestačí. Strážníci za nenošení roušek rozdávají pokuty

 Domluvy už nestačí. Strážníci za nenošení roušek rozdávají pokuty

Foto: Městská policie MB

Městská policie v Mladé Boleslavi řeší každý den porušování vládního nařízení ohledně povinnosti nošení roušek. V některých případech i ve spojení s pitím alkoholu na veřejnosti. 

Do současné doby řešili strážníci tato porušení většinou upozorněním osob a následným vyřešením domluvou. Tato řešení jsou ale vzhledem k současnému stavu veřejného zdraví a neochotě určitých osob plnit povinná opatření, a jejich lhostejnost ke zdraví spoluobčanů nedostatečná. Proto přistupují strážníci k razantnějšímu řešení popsaných přestupků a to ukládáním pokut,” uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

V této souvislosti byla v úterý 27. října udělena pokuta dvou mužům, kteří se bez roušky pohybovali na přechodu pro chodce u OC Bondy.

V 10:25 hodin zjistila hlídka strážníků při kontrole tř. V. Klementa dva muže, kteří se pohybovali na přechodu pro chodce u OC Bondy v hloučku ostatních přecházejících osob a neměli zakrytá ústa a nos. Vzhledem k uvedeným skutečnostem, že již nepostačují domluvy a někteří lidé jsou stále nezodpovědní, vyřešila hlídka s každým mužem přestupek na místě uložením pokuty ve výši 3500 Kč,” dodal Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This