Dům, který postavilo stříbro

V Mladé Boleslavi se uskutečnila přednáška o tom, proč investovat do stříbra

Ve čtvrtek 21. listopadu proběhla v Mladé Boleslavi přednáška společnosti Golden Gate „Dům, který postavilo stříbro“.

Představila posluchačům vzácný kov jako strategickou průmyslovou komoditu a zároveň jedinečnou investici


Golden Gate: Cena stříbra byla extrémně nízko a očekává se jeho růst

Věděli jste, že stříbro je investice s obrovským potenciálem? Díky dobře načasované investici do stříbra si dokonce můžete pohodlně vydělat na dům. A bez hypotéky.

Stříbro je v moderním světě prakticky nepostradatelné. Má více než 10 tisíc uplatnění a po ropě jde o nejvyužívanější komoditu v průmyslu. Cena stříbra se však v posledních letech pohybovala extrémně nízko. To mělo vliv na pokles těžby a recyklace, přestala se totiž producentům dlouhodobě vyplácet. Poptávka po bílém kovu proto v posledních letech silně převyšuje nabídku a deficit je nutné pokrývat z vytěžených zásob. Stříbro se tak paradoxně stalo vzácnější než zlato, dostupného vytěženého stříbra je v současnosti pětkrát méně než zlata. Přesto je v současnosti stříbro asi 85krát levnější než zlato.

Navíc je stříbro zajímavým a nedoceněným investičním nástrojem, který se řadí k tzv. bezpečným přístavům. Jeho cena roste, když stoupají nervozita na trzích nebo inflace. Právě nákupy investorů a jejich snaha zabezpečit svá portfolia před rizikem a rostoucí inflací budou mít na růst ceny stříbra největší vliv.

Růstu stříbra napomáhá několik faktorů

V průběhu letošního roku zhodnotilo stříbro o 11 % a to je teprve začátek. Drahé kovy mají nejsilnější růst teprve před sebou. Důvodů je celá řada: rostoucí geopolitické napětí, zpomalující ekonomika, nejistota kolem brexitu nebo uvolněná politika centrálních bank.

Trh se stříbrem je velmi malý, to znamená, že při nárůstu poptávky zhodnocuje mnohem více a rychleji než jiné kovy.

Podobně výrazně však může při poklesu zájmu zase propadnout, na to musí být každý investor do stříbra připraven. Pokud však zvládne více adrenalinu, správně načasovaná investice do stříbra mu může vydělat na dům, nebo dokonce na obytnou čtvrť.

Chcete spolupracovat s lídrem trhu?

Společnost Golden Gate je největším obchodníkem s investičním zlatem a stříbrem v České republice, v případě stříbra je dokonce evropskou jedničkou.

Díky Golden Gate si vybudujete slušný příjem, navíc se naučíte, jak s penězi pracovat a jak si zajistit skutečnou finanční svobodu. Pomůžeme vám rozvinout vaše profesní i osobní dovednosti.

Učíme nejen naše klienty, ale i spolupracovníky chápat souvislosti v ekonomice a rozumět investicím.

Jan Mulač, Golden Gate

Pro více informací pište na e-mail jan.mulac@goldengate.cz, nebo volejte na telefonní číslo 608 383 390.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This