Dva fotbalisté pozitivně testovaní na koronavirus se již vyléčili

 Dva fotbalisté pozitivně testovaní na koronavirus se již vyléčili

Zdroj: www.fkmb.cz

Dva čeští fotbalisté, kteří byli před čtyřmi týdny pozitivně testovaní na nový typ koronaviru, již nejsou v karanténě. Nejmenovaní hráči z pražské Slavie a Mladé Boleslavi se už z nemoci Covid-19 vyléčili a zapojili se do tréninku. Potvrdili to mluvčí obou klubů. V tomto týdnu čeká prvoligové týmy třetí kolo plošného testování, které podstoupí i rozhodčí.

Nakažení se obešli bez příznaků

Totožnost nakažených kluby ani Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže, nezveřejňují. Podle dostupných informací byl ve Slavii pozitivně testován jeden z mladých hráčů, jenž nepatří do užšího kádru A-týmu ligového mistra.
Hráči ze Slavie a z Mladé Boleslavi byli jedinými dvěma pozitivně testovanými v úvodních dvou kolech plošných odběrů, které před necelým měsícem před restartem sezony přerušené pandemií podstoupily všechny týmy z první a druhé ligy. Oba nakažení se obešli bez příznaků nemoci.

Následuje třetí kolo testů

Třetí kolo testů čeká kluby před začátkem nadstavby během tohoto týdne a zúčastní se ho pouze prvoligové týmy. Slavia by měla odběry podstoupit ve středu. Celky z druhé ligy už další plošná vlna odběrů nečeká, podstoupí ji pouze druhý a třetí tým konečného pořadí, které čeká baráž o nejvyšší soutěž.

Dvě kola plošných odběrů už za sebou mají i rozhodčí, kteří na rozdíl od první a druhé ligy spadají pod Fotbalovou asociaci ČR. Podle mluvčího FAČR Michala Jurmana ani druhá vlna testování neodhalila mezi sudími žádný případ koronaviru. Třetí kolo čeká rozhodčí ve čtvrtek.

Restartovaná sezona profesionálních soutěží v Česku po koronavirové přestávce začala 23. května dohrávkou mezi Teplicemi a Libercem. V první lize o víkendu skončila základní část a následovat bude nadstavba, která je pro většinu týmů pětikolová. Tabulku vede obhájce trofeje Slavie o šest bodů před druhou Plzní.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This