Fotbalista Mladé Boleslavi má pozitivní test na koronavirus

 Fotbalista Mladé Boleslavi má pozitivní test na koronavirus

Zdroj: www.fkmb.cz

Nejmenovaný fotbalista Mladé Boleslavi měl před plánovaným sobotním obnovením první ligy pozitivní test na koronavirus.
Uvedl to server Seznam Zprávy, kterému potvrdila informaci mluvčí středočeské Krajské hygienické stanice Dana Šalamounová.

V karanténě je zatím sám, jeho spoluhráči a další lidé z jeho blízkosti budou znovu testováni.

Výsledek jeho testu byl k dispozici v sobotu, ještě se v ten den vyskytoval na přípravném utkání, ale hráči nebyli v kabinách, jen venku. Proto zatím nebylo třeba vyhlásit karanténu i pro další hráče. Je do ní umístěn jen ten jeden pozitivně testovaný. A také osoby, se kterými v předepsaném období přišel do blízkého styku, to ovšem není nikdo z fotbalového oddílu,“ uvedla Šalamounová.

Ostatní hráče Mladé Boleslavi čeká další test

„Ten by měl být proveden v úterý. A jeho výsledky pak budou známy podle toho, jak bude zatížena kapacita laboratoře, orientačně by to ale mělo být zhruba do 24 hodin,“ řekla Šalamounová.

Věříme, že v případě negativních výsledků všech zúčastněných se klub brzy vrátí do plné přípravy. Ligová fotbalová asociace (LFA) ani klub nebude zveřejňovat identitu pozitivně testované osoby ani dále celý případ komentovat,“ uvedla v tiskové zprávě LFA, která řídí první a druhou ligu.

Podle LFA bylo od pátku do neděle testováno 740 osob z 16 klubů. Jediný pozitivní test na covid-19 měl hráč Mladé Boleslavi. Dalších 16 klubů čekají testy dnes.

Středočeský celek má do restartované soutěže vstoupit v úterý 26. května domácím zápasem s obhájcem titulu Slavií.


Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This