Hasiči vyzývají občany, aby pálení čarodějnic odložili

 Hasiči vyzývají občany, aby pálení čarodějnic odložili

Foto: mb-net.cz

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje žádá obyvatele, aby v této době byli ohleduplní a nepořádali pálení čarodějnic ani jiné požárně nebezpečné činnosti.
Důvodem je vyhlášený nouzový stav a zároveň aktuální povětrnostní podmínky, které zvyšují pravděpodobnost vzniku a šíření požárů.
Po dobu vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky je nutné zasahující jednotky hasičů udržet v plné akceschopnosti pro případ akutní potřeby obyvatelům. Výjezdy spojené s kontrolami a dohašováním ohnišť, likvidací rozšířených požárů z ohnišť, popálenými osobami apod. značně omezují dostupnost a akceschopnost jednotek.” uvedl krajský vyšetřovatel požárů Libor Pospíšil.
Hasiči zároveň upozorňují, že za současné situace nelze v žádném případě, ani po předchozím oznámení HZS povolovat spalování hořlavých látek na volném prostranství povolat.
Současná opatření aktuálně platí do 17. května, ale mohou se měnit s ohledem na vývoj situace a počasí.
Po ukončení krizového stavu a změně povětrnostních podmínek bude jistě dostatek příležitostí si ty pravé „čarodějnice“ užít se všemi náležitostmi. Děkujeme za vaši ohleduplnost a eliminaci komplikací výkonu služby pro vás! dodal Pospíšil.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This