Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Bělé pod Bezdězem

 Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Bělé pod Bezdězem

Foto: HZS

V pátek 5. listopadu před jednou hodinou v noci přijali hasiči oznámení o požáru rodinného domu v části obce Bělá pod Bezdězem Hlínoviště.

Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic Bělá pod Bezdězem, Mladá Boleslav, Doksy i podniková jednotka Škoda Auto. „Velitel zásahu po provedeném průzkumu upřesnil, že požár zasáhl první patro, podkroví a střechu rodinného domu. K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči pět vodních proudů po obvodu budovy a další z výškové techniky. Krátce po druhé hodině dostaly jednotky oheň pod kontrolu a mohla být nahlášena lokalizace. Následně bylo zapotřebí vyhledat a dohasit všechna skrytá ohniska,“ uvedl za HZS Středočeského kraje Jan Sýkora.

Po šesté hodině provedli hasiči závěrečný průzkum termokamerou a místní dobrovolné jednotce Bělá pod Bezdězem byla nařízena do osmé hodiny ranní dohlídka nad požářištěm.

Výše škody i příčina vzniku požáru jsou předmětem dalšího vyšetřování, na kterém bude spolupracovat hasičský vyšetřovatel spolu s experty z Technického ústavu požární ochrany v Praze.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This