Hygienici uzavřeli částečně dětský tábor na Mladoboleslavsku

 Hygienici uzavřeli částečně dětský tábor na Mladoboleslavsku

ilustrační obrázek, zdroj: canva.com

Hygienici z Mladé Boleslavi museli tento týden ukončit jeden z dětských táborů, který se odehrával poblíž vesnice nedaleko Mnichova Hradiště. U jednoho z táborníků se během akce objevil Covid-19.

“Dítě se s největší pravděpodobností nakazilo v průběhu posledního školního dne. Před nástupem na zotavovací akci byl u dítěte řádně proveden antigenní test na Covid-19 s negativním výsledkem,” uvedla Jana Tomicová, ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých.

S ohledem na přísnou organizaci v rámci této zotavovací akce, kdy se v maximálně možné míře omezilo mísení skupin, nebylo nutné ukončit akci pro všechny účastníky. Na základě provedeného epidemiologického šetření byly vytipovány rizikové kontakty v rámci 2 oddílů. Pro tyto děti a jejich oddílové vedoucí musela, bohužel, zotavovací akce předčasně skončit.

“Byla jim nařízena karanténa a musí absolvovat test na Covid-19. Jednalo se o děti z celé republiky, což si vyžádalo spolupráci nejen zaměstnanců odboru hygieny dětí a mladistvých a protiepidemického odboru v rámci Krajské hygienické stanice Mladá Boleslavi, ale byla nutná spolupráce i napříč jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi,dodala Tomicová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This