KÁCENÍ STROMŮ POKRAČUJE

 KÁCENÍ STROMŮ POKRAČUJE

Kvůli suchu a škůdcům se budou opět kácet nemocné stromy na Štěpánce

Několikaleté sucho ruku v ruce s ničivým působením hmyzích škůdců si vybírá svou daň v lesích i parcích po celé České republice.

Jinak na tom není ani lesopark Štěpánka v Mladé Boleslavi

„I když zde město v loňském roce nechalo po detailním vyhodnocení vykácet téměř pět stovek suchých a nemocných stromů a v parku ve velkém mizely především smrky, kácení bude muset pokračovat i v letošním předjaří,“ uvedl tiskový pracovník Pavel Šubrt na webu Magistrátu města Mladá Boleslav. 

Kdy a kde se bude kácet?

Napadené a nemocné jsou zejména borovice, modříny a břízy

„Po získání platných povolení lze předpokládat, že kácení začne v průběhu února a mělo by skončit v mimovegetační době do konce března,“ informoval Šubrt. 

Suché a nemocné stromy se nacházejí zejména v lesním porostu na rohu ulic Zahradníkova a Vančurova. Kácet se bude také v Havlíčkových a Trávnického sadech

Lesopark Štěpánka a napadené stromy
Zdroj: www.mb-net.cz

Stromy s neblahou červenou značkou se ale nachází na řadě dalších míst.

Redukce menších stromků, na které není potřeba vydávat povoleni, už probíhá.

Další podrobnosti o množství stromů určených ke kácení i nejvíce postižených lokalitách budeme zveřejňovat průběžně podle aktuální situace a po vydání potřebných povolení. Lokality, v nichž bude působit těžká technika a dřevorubci a kam by lidé v zájmu vlastní bezpečnosti neměli vstupovat, budou v terénu zřetelně označeny,“ dodal závěrem Šubrt. 

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This