Nemocnice je připravena na koronavirus

 Nemocnice je připravena na koronavirus

Klaudiánová nemocnice je připravena na koronavirus

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi vydala prohlášení, že je připravila na případný výskyt koronaviru v České republice.

V souvislosti s tím si vytvořila dostatečnou zásobu zdravotních pomůcek pro bezproblémové fungování, pro zajištění zdravotní péče a ochrany zdraví zaměstnanců.

V Klaudiánově nemocnici již zasedal krizový štáb sledující aktuální vývoj. Tato skupina bude počínaje 2. března diskutovat o situaci každý den.

Jak snížit riziko nakažení virovým onemocněním?

Postup je totožný jako při klasickém respiračním onemocnění v období chřipek. Člověk by se měl vyhýbat lidem, kteří mají příznaky respiračního onemocnění.

  • Dodržujte základní hygienická pravidla. Žádoucí je si umývat častěji ruce mýdlem, nebo používat k dezinfekci antibakteriální gel s obsahem alkoholu.
  • Nezdržujte se v místech s vyšším počtem lidí, pokud to není nutné.
  • Jedinci, kteří již trpí respiračním onemocněním, by měli dodržovat pravidla respirační hygieny – tj. při kýchání a kašlání řádně užívat, nejlépe jednorázové kapesníky, při kašlání a kýchání si zakrývat ústa paží/rukávem, nikoliv rukou! (kapénky se pak mohou přenést dál)
  • Pokud budete muset přijít do nemocnice, bude samozřejmé, že se i zdravotníci musí sami chránit. Právě oni totiž přicházejí s pacienty nejvíce do styku a jsou vystavení riziku onemocnění.

Jak postupovat v případě, že jste pobývali v oblasti nákazy koronavirem

Během následujících 14 dnů sledujte svůj zdravotní stav s důrazem na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (zejména jde o horečku nad 38 stupňů Celsia, kašel a dýchací potíže)

  • V případě, že se tyto potíže objeví, nepanikařte a postupujte následujícím způsobem.
  • Zůstaňte doma, nikam nechoďte, vyhněte se kontaktu s jinými lidmi, dodržujte zásady respirační hygieny.
  • V pracovní dny zavolejte svému praktickému lékaři, s kterým zkonzultujete váš zdravotní stav a domluvíte se na dalším postupu léčby.
  • V případě, že se nespojíte se svým praktickým lékařem, je možné od 17 do 22 hodin v pracovní den a v SO+NE od 8 do 20 hodin zavolat na lékařskou pohotovost Klaudiánovy nemocnice tel: 326 74 2251.
  • V případě, že se příznaky objeví u vašich dětí, zachovejte klid, ve většině případů je průběh onemocnění velmi mírný. Dítě nikam nevozte, zavolejte nejdříve svému pediatrovi, případně na Dětskou pohotovost Klaudiánovy nemocnice na telefon 326 74 2706, kde vás bude lékař o dalším postupu informovat.

Další informace o koronaviru a aktuální situaci získáte níže

Krajská hygienická stanice v pracovní době ZDE. Mimo pracovní dobu je k dispozici telefon 736 521 357.

Poradenská infolinka Státního zdravotního ústavu pro jedince, kteří potřebují poradit v souvislosti s infekcí COVID-19 (koronavirus). Denně od 9:00 – 21:00 – 724 810 106.

Informace jsou i na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR ZDE nebo na stránkách Krajské hygienické stanice Stedočeského kraje vnn@khsstc.cz.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This