Klaudiánova nemocnice musí vytvořit další lůžka s ventilací

 Klaudiánova nemocnice musí vytvořit další lůžka s ventilací

Mladoboleslavská nemocnice měla dnes v 11:00 volné pouze jedno lůžko intenzivní péče. Pro pacienty s covid-19 jich má celkem 25. Nyní tak pracuje na otevření dalších čtyř lůžek s umělou plicní ventilací. Umělou plicní ventilaci má nyní celkem 12 lůžek, žádné již není volné, řekla dnes mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

V nemocnici nyní leží 75 pacientů s covidem-19, u dalších deseti čeká nemocnice na výsledky testů. Ze 75 jich je 18 na ARO a JIP.

Standardních lůžek máme nyní volných devět, kapacitu navyšujeme podle aktuální potřeby. Celkem máme 60 standardních lůžek s kyslíkem,“ uvedla Kopalová.

Stoupá podle ní počet pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči a přibývá mladších ročníků. Nemocnice má nyní s covidem-19 na neschopence 37 zaměstnanců. Situaci pomáhá zvládnout osm vojáků, kteří zde budou nejméně do poloviny března.

Nemocnice aplikovala zatím téměř 7 tisíc dávek vakcíny

Nemocnice pokračuje také s očkováním, celkem aplikovala 6986 dávek vakcíny, a to zaměstnancům i seniorům. „Tento týden pokračujeme, bude naočkováno dalších zhruba 500,“ řekla Kopalová.

Nemocnice využívá vakcíny všech výrobců. Vakcíny společnosti AstraZeneca odmítají podle Kopalové pouze jednotlivci. „Lidé si to ale většinou hlídají, uveřejňujeme na webu, který den čím očkujeme,“ uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This