Klaudiánova nemocnice pořídí další zařízení na rychlý průjezd aut křižovatkou

 Klaudiánova nemocnice pořídí další zařízení na rychlý průjezd aut křižovatkou

Foto: ilustrační

Mladoboleslavská nemocnice pořídí do konce roku dalších deset zařízení pro rychlý a bezpečnější průjezd sanitek křižovatkami, část zapůjčí také pro auta hasičů a policie. Prvních pět jednotek koupila nemocnice do sanitek letos v létě. Na noví přispěje také město Mladá Boleslav, zastupitelé budou v pondělí rozhodovat o dotaci pro tři jednotky, pět uhradí Nadační fond Škoda Auto. Jedno zařízení vyjde zhruba na 100.000 korun, informovala mluvčí mladoboleslavské nemocnice Hana Kopalová.

Reklama

Jednotky v sanitkách jsou propojené s dopravní ústřednou díky telematickému systému dopravy v Mladé Boleslavi. „Dvě jsou nyní v nemocničních sanitkách jednotky intenzivní péče a tři v sanitkách záchranné služby. Dalších deset bude rozděleno – dvě na sanitkách nemocnice, zbytek na vozech hasičů a Policie ČR, to bude řešeno zápůjčkou,“ uvedla Kopalová. Zařízení umístěné na střeše vysílá signál, senzor zaznamená příjezd sanitky před křižovatkou a umožní zelenou vlnu pro snadný průjezd. „Posádka tedy nemusí nic řešit,“ doplnila mluvčí.

Ředitel středočeské záchranné služby Pavel Rusý už dříve uvedl, že po testování v Mladé Boleslavi by se projekt mohl rozšířit i do dalších měst.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This