Klaudiánova nemocnice ubytovala 20 příbuzných ukrajinských zaměstnanců

 Klaudiánova nemocnice ubytovala 20 příbuzných ukrajinských zaměstnanců

Mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice ubytovala v bytech pro své zaměstnance hned v sobotu první rodinné příslušníky svých ukrajinských pracovníků. V nemocnici pracuje 78 Ukrajinců, z toho 33 sester. V nemocnici dnes bydlí 20 jejich příbuzných, kteří uprchli před válkou na Ukrajině. Uvedla dnes mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Reklama

Už v pátek jsme nachystali 33 lůžek, aktuálně u nás bydlí 20 lidí, z toho 12 je dětí. Očekáváme příjezd sedmi ukrajinských sestřiček, byl to plánovaný, dlouho dopředu domlouvaný nástup. Rozdíl je v tom, že nakonec přijedou i s dětmi,“ uvedla Kopalová. V případě dalšího zájmu se nemocnice podle Kopalové spojí s městem, které zajišťuje další ubytovací kapacity. Vedení nemocnice nemá informace o tom, že by se chtěl někdo ze zaměstnanců vracet na Ukrajinu.

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi je jednou z krajských nemocnic. Radní Středočeského kraje v pondělí rozhodli, že ukrajinští běženci v nich dostanou neodkladnou a akutní zdravotní péči zdarma. Platit to bude i pro ty, kteří prozatím nebudou zařazeni do systému veřejného zdravotního pojištění. „Už jsme ošetřili pět uprchlíků, z toho jedno dítě. Nešlo se vážné případy, většinou potřebovali napsat léky, protože se jednalo o chronické pacienty,“ doplnila Kopalová.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This