Kolektivní vyjednávání ve Škodě. Jednorázová prémie a úprava benefitů

 Kolektivní vyjednávání ve Škodě. Jednorázová prémie a úprava benefitů

V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto skončilo kolektivní vyjednávání o roční pracovní době a sociálních nákladech pro rok 2021. Navýšily se některé benefity, zaměstnanci zároveň v listopadové mzdě obdrží nově vyjednanou jednorázovou prémii 4000 korun, informoval dnes vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera a týdeník Škodovácký odborář.

Na podzimní část kolektivního vyjednávání pravidelně navazuje začátkem nového roku další část vyjednávání o růstu mezd. V příštím roce se ale vyjednávání konat nebude, jelikož odbory letos uzavřely s automobilkou kolektivní smlouvu na dva roky.

Jednorázová prémie a úprava benefitů

Podle odborového předáka Jaroslava Povšíka se podařilo vyjednat nejlepší možnou podobu roční pracovní doby pro rok 2021.Zároveň došlo k dohodě o vyplacení jednorázové prémie ve výši 4000 korun v listopadové mzdě společně s výplatou druhé části zaručeného bonusu,” řekl Povšík.

Výsledkem dohody jsou dále úpravy celé řady benefitů pro zaměstnance,” řekl ČTK Kotera. Firma například zvýší příspěvek po narození dítěte na 10.000 korun, zvýší se příspěvek zaměstnavatele na doplňkové penzijní spoření i dotace na hlavní jídlo.

Zaměstnanci také mohou požádat o vyšší zápůjčku na modernizaci a rekonstrukci svého bydlení, lepší podmínky budou mít také u zápůjček na koupi nových i ojetých vozů.

Celozávodní dovolená bude první a druhý týden v srpnu 2021.

Vyjednávání o růstu mezd

Kolektivní vyjednávání o růstu mezd skončilo letos v polovině března.

Tarifní mzdy v automobilce Škoda Auto vzrostly od 1. dubna o 5,7 procenta, od 1. dubna 2021 se zvýší o dalších 2000 korun. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, činila v roce 2018 ve společnosti 51.275 Kč.

Zdroj: ČTK

6 Komentářů

 • Prosím vás nastoupil jsem v 2.listopadu
  Dostanu ten bonus 4000kč

  • Dobrý den, to si musíte zjistit u svého zaměstnavatele. Hezký den.

   • Jsem zvedav kdy VW dojde trpelivost a vse prestehuje jinam. Nenazranost Skoda odboru je neskutecna

  • Prémie a bonusy jsou pro zaměstnance přístupné až po zkušební době, což jsou 3 měsíce.

 • Škodováci dostávají už dost peněz doufám že si taky někdo vzpomene na ty přidružené závody které vyrábějí pro tento koncert,je to ostuda jaké finanční prostředky berou zaměstnanci v těchto podnicích fuj stydět by se měli hlavně manažeři.

 • Ne nedostaneš.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This