Koncern VW pod vedením Škody plánuje v Indii nabídku 30 modelů

 Koncern VW pod vedením Škody plánuje v Indii nabídku 30 modelů

Koncern Volkswagen plánuje, že v Indii nabídne pod vedením Škody Auto v rámci modelové ofenzivy India 2.0 téměř 30 různých modelů. Vedle kompaktního SUV Škoda Kushaq automobilka v nejbližší době představí další tři vozy pod svou značkou a značkou Volkswagen. Kushaq bude mít v Indii premiéru v březnu. Škoda to uvedla v tiskové zprávě.

Škoda Kushaq a budoucí velkosériové modely jsou postaveny na modulární platformě MQB-A0-IN, která je vyvíjena přímo Indii. Tato platforma již splňuje nové, přísnější bezpečnostní a emisní normy.

Představením vozu Kushaq vstupuje Škoda na indickém subkontinentu poprvé do rychle rostoucího segmentu kompaktních SUV. Po vozech Kodiaq a Karoq jde o třetí SUV nabízené v Indii.

Škoda Kushaq

Kushaq díky rozvoru 2651 mm, robustnímu vzhledu a velkým kolům vypadá opticky větší. Nabízí prostor pro pět cestujících a velký kufr.

V závislosti na výbavovém stupni má ve standardní výbavě LED přední světlomety a LED světla pro denní svícení. Nový vůz s pohonem předních kol může být vybaven jedním ze zážehových motorů TSI se zdvihovým objemem 1,0 a 1,5 l. V závislosti na daném modelu je v nabídce šestistupňová manuální převodovka, šestistupňová automatická převodovka či sedmistupňová automatická převodovka DSG.

Vůz má dotykový displej, až šest airbagů, asistenta při rozjezdu do kopce, světelný, dešťový senzor nebo tempomat.

V rámci projektu India 2.0 investuje koncern Volkswagen jednu miliardu eur, z toho 275 milionů eur do výzkumu a vývoje kompaktních SUV a liftbacků. Škoda v Indii zastupuje i další koncernové značky, jako je Audi, Porsche nebo Lamborghini.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This