Kraj chce v Mladé Boleslavi vybudovat domov se zvláštním režimem se 40 lůžky

 Kraj chce v Mladé Boleslavi vybudovat domov se zvláštním režimem se 40 lůžky

Středočeský kraj chce v Mladé Boleslavi vybudovat domov se zvláštním režimem pro lidi s demencí se 40 lůžky. Má vzniknout v nevyužívané budově mladoboleslavské nemocnice, provozovat ho bude Český červený kříž (ČČK). Návrh memoranda o spolupráci mezi krajem, nemocnicí a ČČK schválili krajští radní. Konkrétní termíny zatím nejsou stanoveny, informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

Reklama

Na Mladoboleslavsku podle radního pro sociální věci Martina Hrabánka místa v domovech pro seniory a domovech se zvláštním režimem chybí. „Hledali jsme nejlepší řešení a spojili jsme síly s místními subjekty. Výsledkem je návrh memoranda o spolupráci, jehož cílem je zvýšení dostupnosti uvedených typů pobytových sociálních služeb cca o 40 nových lůžek,“ uvedl hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

ČČK má budovu od nemocnice odkoupit a po provedení stavebních úprav domov provozovat. Kraj pak počítá s jeho zařazením do své sítě sociálních služeb. „Oblastní spolek ČČK Mladá Boleslav provozuje v současnosti v této budově 20 lůžek v režimu zdravotní péče, v rámci, kterých poskytuje dlouhodobou paliativní a ošetřovatelskou péči. Tato služba by byla plně zachována a pro sociální službu by byla vytvořena kapacita zcela nová,“ doplnil Pavlík.

Zvláštní režim vyžaduje zvýšenou péči o lidi s prokázanou demencí a má specifická pravidla, musí být například uzamykatelný, aby se klienti neztratili, a je potřeba více personálu. Středočeský kraj má ve své Síti sociálních služeb 65 domovů pro seniory zhruba s 6000 lůžky, z toho přes 4200 je v domovech pro seniory a téměř 1900 v domovech se zvláštním režimem.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This