Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je velmi dobrá

 Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je velmi dobrá

Foto:. Ilustrační / khsstc.cz

Voda ve sledovaných středočeských přírodních koupalištích, například v nádrži Orlík či Slapy, má většinou výbornou kvalitu. Velká část koupališť je ale zatím mimo provoz, například kvůli chladnějšímu počasí, uvedl 5. června na webu krajských hygieniků vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální Luboš Mandík.

Podle Mandíka častější přeháňky v posledním týdnu vyčistily i hladiny vodních ploch od pylu. „Na některých lokalitách se již objevily sinice, jejich počty jsou však zanedbatelné a na kvalitě vody se tento fakt nijak zásadně neprojevil,“ uvedl Mandík.

Mírně zhoršená kvalita vody
byla zaznamenána na dvou přírodních koupalištích na Nymbursku: v jezeru Ostrá a v jezeru Poděbrady, a také v oblasti Praha-východ na jezeru Konětopy a v koupališti Vyžlovka.
„Kvalita vody je poznamenána vyšším obsahem chlorofylu, související se zvýšeným výskytem fytoplanktonu. Podobný stav panuje i na koupališti ve volné přírodě Bakov na Mladoboleslavsku. Voda má však pouze sníženou průhlednost a pro koupající se osoby žádné zdravotní riziko nepředstavuje,“ dodal Mandík.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This