Logistické haly v Kosmonosech se stavět nebudou

 Logistické haly v Kosmonosech se stavět nebudou

Zdroj: csopklenice.cz

V minulých měsících se v Kosmonosech vedl boj proti stavbě hal D+D Park Kosmonosy.
Občané proti tomuto záměru podepisovali petici nebo například pořádali v prosinci minulého roku Noční běh proti halám.
Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Klenice nyní obdržel do krajského úřadu informaci o ukončení řízení, protože firma žádost stáhla.

Jsme rádi, že tahle kauza je u konce. Byla to velmi náročná kauza. Petici proti výstavbě hal adresovanou vedení města Kosmonosy podepsalo 919 občanů města a celkově 1704 lidí,“ sdělila předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová.

Ochránci přírody se v minulosti odvolali proti rozhodnutí kraje, který uvedl, že stavba nemá významný vliv na životní prostředí a nemusí být tudíž posuzována procesem EIA. Ministerstvo životního prostředí následně označilo vliv na půdu za velký a významný a rozhodnutí kraje tehdy zrušilo a vrátilo k novému projednání. „V případě posuzovaného záměru, kdy má být odňato cca 10 ha zemědělské půdy v I. třídě ochrany ze zemědělského půdního fondu, je toto hodnocení zásadní pro posouzení vlivu záměru na životní prostředí,“ napsalo ministerstvo v odůvodnění.

V Kosmonosech se měly postavit čtyři logistické haly v celkové rozloze 23,7 ha, z toho 10,6 ha je půda I. třídy a 13 ha půda III. třídy.

Zdroj: csopklenice.cz
Více ZDE

1 Komentář

  • Z jakého důvodu to firma stáhnula ?

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This