Město koupí nové pozemky

 Město koupí nové pozemky

Pro potřeby bydlení koupí Mladá Boleslav rozsáhlé pozemky

Město Mladá Boleslav koupí rozsáhlé pozemky v jižní části města o celkové výměře 114 789 m2 za cenu téměř 155 milionů korun

V pondělí 10. února se na tom shodli zastupitelé města. Konkrétně se jedná o pozemky mezi Dubcemi a Podchlumím, které vlastní společnost Nové Dubce

Nové Dubce - pozemky Mladá Boleslav
Nové Dubce – pozemky v katastrální mapě (zdroj: cuzk.cz)

Město zde plánuje připravit vhodné podmínky pro individuální i hromadné bydlení

„Město Mladá Boleslav v této oblasti vlastní velkou část okolních pozemků. Sjednocením všech pozemků by městu vznikla lokalita, kterou lze rozvíjet pro potřeby bydlení dle stávajícího územního plánu, případně dle územního plánu nově připraveného,“ uvedl tiskový pracovník magistrátu Mladé Boleslavi Pavel Šubrt. 

Město chce tímto krokem bojovat proti nedostatku bytů i pozemků, jejichž cena je ve městě navíc velmi vysoká a poskytnout levnější a dostupnější bydlení.

Zahájí město výstavbu již v příštím roce?

Na jednání zastupitelstva se bude dále rozhodovat o tom, jakým způsobem a v jakém poměru budou pozemky připravovány k výstavbě domů či nabízeny k prodeji zájemcům pro individuální výstavbu.

Jednou z variant je, aby část budoucích bytů město prodalo zájemcům, část si nechalo jako nájemní byty a část by byla v režimu družstevních bytů. 

Podle současných předpokladů, by se již v příštím roce mohla zasíťovat část pozemků a částečně zahájit bytová výstavba


Senior Resort Štěpánka


ŘEŠENÍ BYDLENÍ PRO SENIORY


Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This