Město pomohlo dalšímu muži bez prostředků odjet z Mladé Boleslavi domů

 Město pomohlo dalšímu muži bez prostředků odjet z Mladé Boleslavi domů

Foto: mb-net.cz

Bezdomovcům v Mladé Boleslavi, kteří mají zájem o návrat do míst jejich trvalého pobytu pomáhá Odbor bezpečnosti a prevence kriminality. Nyní se podařilo zkoordinovat návrat domů dalšímu muži, tentokrát na Slovensko. Na tohoto muže upozornili ze střediska Naděje ve čtvrtek odpoledne.

Muž přijel ze Slovenska do ČR před třemi týdny za prací. Nejdříve přijel do Liberce, kde měl slíbenou práci. Práci ale nezískal a po pár dnech odjel do Mladé Boleslavi v domnění, že zde práci sehnat bude snadné.

Kontaktoval zde působící firmy včetně firmy Škody Auto a.s., ale všude dostal stejnou odpověď, že v současné době nenabírají nové zaměstnance. Když před třemi dny tento muž ztratil svou platební kartu, na které měl veškeré své finanční prostředky, zůstal ze dne na den bez prostředků.

Snažil se najít zde nějakého známého, který by mu půjčil peníze, aby mohl odjet domů na Slovensko, ale to se mu nepodařilo. Vzhledem k nepříznivému počasí proto spal dva dny ve stanu v Poplužním dvoře. Ve čtvrtek navštívil středisko Naděje, kde mu sociální pracovnice sdělila, že by mu mohlo pomoci město Mladá Boleslav. Muž projevil zájem o pomoc a sociální pracovnice kontaktovala odbor bezpečnosti a prevence kriminality.

Muži byl zajištěn spoj z Mladé Boleslavi do cílového města a kvůli opatřením ohledně onemocnění covid-19 byl zaregistrován ve slovenském systému Národního centra zdravotních informací. V pátek v dopoledních hodinách odjel do místa svého trvalého pobytu na Slovensku.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This