Mladá Boleslav bude mít tři nové ulice

 Mladá Boleslav bude mít tři nové ulice

V Mladé Boleslavi přibudou tři nové pojmenované ulice. Jejich názvy schválili městští zastupitelé na zasedání v pondělí 23. srpna. Ulice se budou jmenovat Vedlejší, Osadní a Vondřichova.

Za stávající ulicí Na Celně naproti Pírkovu sanatoriu, je zahrádkářská osada. V této osadě je zatím přiděleno jedno číslo evidenční. O pojmenování ulice požádal majitel tohoto objektu. Na pojmenování ulice byly schváleny názvy „Vedlejší“ – kratší část podél dálnice D10 a „Osadní“ – delší část.

Nové ulice Vedlejší a Osadní

Jižně od Kliniky Dr. Pírka se staví Senior Resort a pět nových rodinných domů. Tím vznikne nová ulice, která ponese název „Vondřichova“. Pojmenování této ulice bylo konzultováno s historikem města Karlem Herčíkem.

Václav Vondřich (1874 – 1943) byl český cyklistický, motocyklový a automobilový závodník, jehož kariéra je spjata se značkou Laurin & Klement. Stal se vítězem vítěz závodu Coupe de International ve francouzském Dourdanu v roce 1905 (viz foto níže), obsazeném silnou konkurencí tehdy nejlepších značek a jezdců, které bylo označováno jako mistrovství světa.

Dourdan, 25. červen 1905: vítězný Václav Vondřich s brašnou nářadí a náhradních dílů v cíli neoficiálního mistrovství světa motocyklů. Uprostřed stojí Václav Klement, spoluzakladatel mladoboleslavské továrny. Foto: skoda-storyboard.com

Zdroj: mb-net.cz, skoda-storyboard.com

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This