Mladá Boleslav chce letos instalovat solární elektrárny na tři městské budovy

 Mladá Boleslav chce letos instalovat solární elektrárny na tři městské budovy

Fotovoltaické panely na střeše budovy Ekocentra Zahrada / Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav chce letos instalovat fotovoltaické elektrárny na první tři městské budovy, a to na městský bazén na Štěpánce, mateřskou školu Debř a 6. základní školu. V letošním rozpočtu města je na fotovoltaiku, energetickou koncepci magistrátu a přípravu projektů pro další rok vyhrazeno 7,6 milionu korun. Novinářům to řekl primátor Raduan Nwelati.

Reklama

Radnice připravuje také založení energetického společenství, díky kterému by se mohla vyrobená elektřina v budoucnu sdílet. Město by tak v jiných budovách využilo přebytky například ze škol, které v létě nejsou v provozu. Postupně by měly přibýt další městské objekty, později zřejmě i organizace, které pod město nespadají. „Nejprve si chceme vyzkoušet, jak to funguje, a pak do toho zapojovat cizí subjekty, abychom vychytali porodní bolesti,“ řekl Nwelati.

Instalace prvních tří fotovoltaických elektráren jsou připravené, magistrát nyní bude v soutěži vybírat dodavatele, řekl Nwelati. Letos se počítá s přípravou dalších projektů, například pro 7., 8. a 9. základní školu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This