Mladá Boleslav opraví most přes říčku Klenici v Pražské ulici

 Mladá Boleslav opraví most přes říčku Klenici v Pražské ulici

Foto: mladaboleslav.cz

V Mladé Boleslavi začne v červenci rekonstrukce mostu přes říčku Klenici v Pražské ulici. Rekonstrukci mostu z roku 1907 plánuje město už několik let. Ve špatném stavu je zejména nosná konstrukce. Oprava si vyžádá výrazný zásah do dopravy ve městě. Ve dnech 17. července až 30. listopadu bude kvůli této opravě platit v místě mostu úplná uzavírka provozu. Přetne se tak na delší dobu frekventovaná trasa z města ve směru k dálnici D10 v Bezděčíně a naopak.

Reklama

Stavbaři mají zbourat nosnou konstrukci a postavit novou, součástí prací bude sanace nábřežních zdí. Po rekonstrukci bude mít most stejné proporce jako dosud. Celková cena rekonstrukce je 9,8 milionu korun bez DPH.

Zdroj: mb-net.cz

Dopravní omezení a objízdné trasy:

Po dobu rekonstrukce bude kruhový objezd v Podolci průjezdný do ulic Nádražní a Vinecká, odbočení do Pražské ulice směrem nahoru k Hejtmánce nebude možné. Ve směru z Hejtmánky směrem dolů k mostu bude dopravní značení upozorňovat na uzavírku mostu. Lidé žijící v domech kolem Pražské ulici se ke svým domům dostanou z Hejtmánky bez omezení. Přístup pro pěší do 4. základní školy bude zajištěn.

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t a autobusy: Ve směru Bezděčín – ulicemi Nádražní, Vinecká a vlevo směr Sahara ulicí Bezděčínská. Ve směru do Mladé Boleslavi – ulicí Pražská, vpravo do Podchlumí po obchvatu, dále ulicí Vonřichova na silnici III/27513 v ulici Na Celně a ul. Jičínská Objízdná trasa do 18 t: Po silnici I/16 směr Zámostí, poté na silnici III/2591 směr Mladá Boleslav

Autobusová doprava bude také vedena po objízdných trasách. Dotčené jsou linky MHD č. 40, 41, 73 a linky IDSK č. 416, 462, 442, 463, 699. Pěší budou moci po dobu rekonstrukce mostu použít nedalekou lávku přes Klenici.

Další informace o objízdných trasách najdete v přílohách zprávy na webu magistrátu města.

Zdroj: ČTK, mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This