Mladá Boleslav spustila motivační program kastrace koček. Přispívá na zákrok

 Mladá Boleslav spustila motivační program kastrace koček. Přispívá na zákrok

Foto: Ilustrační

Majitelé koček v Mladé Boleslavi budou moci letos poprvé získat od města příspěvek na jejich kastraci. Magistrát přispěje polovinu nákladů na zákrok, maximálně 1500 korun. Formulář žádosti a pravidla programu dnes město zveřejnilo na webu.

Reklama

Cílem programu je podpořit chovatele poskytnutím finančního příspěvku ke kastracím jimi chovaných zvířat, aby se omezil nárůst opuštěných koťat a toulavých koček na území města,“ uvedl magistrát.

Příspěvek dostane majitel s trvalým bydlištěm v Mladé Boleslavi po uzavření darovací smlouvy a doložení dalších dokladů. Žádost mohou zájemci podávat nejdéle do tří měsíců od provedení zákroku. V městském rozpočtu je na program kastrace letos připraveno 50.000 korun.

V Mladé Boleslavi žije víc než 46.000 lidí, město má pro letošní rok schválený rozpočet s příjmy 1,993 miliardy korun a výdaji 2,164 miliardy.

Více informací

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This