Mladá Boleslav v hlavní sezoně posílí bezpečnostní složky o další pracovníky

 Mladá Boleslav v hlavní sezoně posílí bezpečnostní složky o další pracovníky

Foto: Městská policie MB

Rada města v pondělí 7. dubna schválila zadání veřejné zakázky na poskytování bezpečnostních služeb v roce 2024, konkrétně v období od 2. května do 30. září. V této nejvíce exponované době roku bude v každé směně působit ve městě ve spolupráci s městskou policií vždy 14 pracovníků vybrané bezpečnostní agentury. Informoval o tom první náměstek primátora Jiří Bouška.

Reklama

Asistenti budou spolupracovat ve společných hlídkách s městskou policií. Budou ve službě vždy ve všední dny od 13 do 23 hodin. Z pátka na sobotu a ze soboty na neděli od 13 do 2 hodin. 

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je přes pět milionů korun bez DPH. Jedná se o další prvek, kterým se město snaží posílit pocit bezpečí občanů a zároveň zvýšit počet lidí, kteří se reálně pohybují v ulicích města a řeší ve spolupráci s městskou policií případné problémy a preventivní kontroly.

Souběžně již několik let působí ve městě čtyři pracovníci bezpečnostní agentury SSI Group v pozici asistentů Bezpečného města Mladá Boleslav, kteří pracují ve všedních dnech po celý rok ve společných hlídkách s městskou policií. Do jejich agendy spadá poskytování pomoci například při dohledu na přechodech pro chodce u základních škol, při práci s bezdomovci a nepřizpůsobivými občany, dohlížení na udržování veřejného pořádku, sběru použitých injekčních stříkaček a preventivním působení v rizikových lokalitách města. Městská policie tuto spolupráci hodnotí kladně. 

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This