Mladá Boleslav zřídí poradní sbor primátora pro veřejný pořádek

 Mladá Boleslav zřídí poradní sbor primátora pro veřejný pořádek

Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav zřídí poradní sbor primátora pro veřejný pořádek. Důvodem jsou obavy ze zhoršení bezpečnostní situace ve městě v souvislosti s ekonomickou krizí. Ve skupině bude zastoupena městská a celorepubliková policie a odbor bezpečnosti města, členové se budou pravidelně scházet, zpočátku jednou týdně, řekl dnes novinářům primátor Raduan Nwelati.

V Mladé Boleslavi je asi 15 000 cizinců, pracují hlavně ve firmách spojených s automobilovým průmyslem, a to nejen ve Škodě Auto, ale i v dodavatelských provozech. Zahraniční dělníci se podílejí na kriminalitě ve městě, policisté a strážníci často řeší problémy s opilci, rušením nočního klidu nebo rvačkami.

„Časy, které nás čekají i v rámci ekonomických krizí, mohou zhoršit bezpečnostní situaci ve městě Mladá Boleslav i na základě toho, že Škodovka sice malou část, ale nějakou část zahraničních dělníků bude propouštět,“ upozornil Nwelati. Podle něj se dříve spekulovalo o 700 propuštěných, nyní se hovoří o stovce. Vyjádření automobilky zjišťujeme.

Cílem poradního sboru je podle primátora lepší koordinace bezpečnostních složek a řešení podnětů, které by zlepšily bezpečnostní situaci.

Zvýšení bezpečnosti je ve čtyřicetitisícové Mladé Boleslavi v posledních letech prioritou. Situace se podle vedení města zhoršovala především kvůli agenturním zaměstnancům, v poslední době však podle zástupců policie kriminalita klesla.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This