Mladoboleslavská nemocnice dokončila poslední část nových centrálních laboratoří

 Mladoboleslavská nemocnice dokončila poslední část nových centrálních laboratoří

Foto: Klaudiánova nemocnice

Mladoboleslavská nemocnice dokončila poslední část nových centrálních laboratoří, k hematologické a biochemické laboratoři přibylo oddělení klinické mikrobiologie. Provoz bude úspornější a zkrátí se čekací doby. Na investici a vybavení získala nemocnice dotace z evropských fondů, celkem 46 milionů korun. Na centrální laboratoře bude v příštím roce navazovat vybudování potrubní pošty, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Reklama

Umístění laboratoří na jednom místě je pro nemocnici podle předsedy jejího představenstva Ladislava Řípy výrazně efektivnější. „Zásadně se tím krátí doba čekání na jednotlivé laboratorní výsledky, přináší větší mezioborovou spolupráci a zásadní finanční úspory, což již ukázal letošní rok fungování hematologických a biochemických laboratoří, které se sem stěhovaly začátkem letošního roku,“ řekl Řípa.

Foto: Klaudiánova nemocnice
Foto: Klaudiánova nemocnice

Podle náměstka středočeské hejtmanky pro zdravotnictví Pavla Pavlíka centralizace provozu uspoří i náklady na provoz. Laboratoře nemocnice původně sídlily na několika místech v areálu a oddělení klinické mikrobiologie bylo ve vzdálené historické budově v Palackého ulici. Tamější prostory už ale byly v nevyhovujícím stavu a neodpovídaly požadavkům moderních laboratoří. Po jejich opravě je využije ředitelství nemocnice, které se bude stěhovat kvůli stavbě nového pavilonu pro matku a dítě, v němž bude dětské a gynekologicko-porodnické oddělení.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This