Mladoboleslavští policisté hledají zloděje, který se zaměřil na novostavby

 Mladoboleslavští policisté hledají zloděje, který se zaměřil na novostavby

Ilustrační foto

V době od 13. do 15. listopadu se zatím neznámý pachatel nebo pachatelé zaměřili na novostavby a stavební buňky v obci Jizerní Vtelno na Mladoboleslavsku.

Zloděj se vloupal hned do 4 objektů v Jizerní Vtelně. Nejprve vstoupil na pozemek, kde u domu poškodil skleněnou výplň okna a rám a následně do domu vnikl a odcizil zde jednotku tepelného čerpadla a 4 kusy interiérových dveří a majiteli tak způsobil škodu ve výši 200 tisíc korun. To však pachateli zřejmě nestačilo a vydal se do dalšího domu, kde se stejným způsobem do domu dostal a i zde odcizil tepelné čerpadlo a vnitřní jednotku druhého čerpadla a způsobil tak škodu na odcizení i poškození téměř 260 tisíc korun.

Poté se ještě vydal do nedaleké stavební buňky, kde se dostal dovnitř, ale nic neodcizil. Vybral si proto ještě další stavební buňku, kde vypáčil dveře a uvnitř odcizil bednu s drobným nářadím, AKU vrtačku a vrtačku, vše v celkové hodnotě 10 tisíc korun.

Tímto jednáním způsobil neznámý zloděj škodu v celkové výši půl milionu korun. Mladoboleslavští policisté po pachateli pátrají a vyhodnocují dostupné kamerové záznamy z okolí.

V případě dopadení a prokázání viny pak hrozí pachateli až 2 roky ve výkonu trestu odnětí svobody.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This