Mnichovo Hradiště začne na jaře se stavbou lávky přes D10

 Mnichovo Hradiště začne na jaře se stavbou lávky přes D10

Zdroj: www.mnhradiste.cz

Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku vybralo firmu, která postaví lávku pro pěší a cyklisty přes dálnici D10 směrem na Horku. Přemostění dálnice mezi městem a místními částmi Dobrá Voda a Lhotice a Českým rájem vyjde zhruba na 34 milionů korun bez DPH, část nákladů uhradí město z dotace. Radní v pondělí vybrali stavební firmu Brex, která začne s pracemi na jaře, hotovo má být do konce roku. Sdělil dnes starosta Jiří Plíhal.

Reklama

„Stavebních prací je tam relativně málo, jedná se hlavně o usazení konstrukce, takže věříme ve zdárný průběh,“ řekl Plíhal. Lávka pro pěší a cyklisty usnadní místním spojení s částmi města na opačné straně dálnice. Dálnice podle starosty okolní krajinu rozčlenila a tato stavba by mohla alespoň částečně přispět k jejímu opětovnému stmelování. Architektonický návrh lávky obloukové konstrukce zpracoval Atelier AP architekta Josefa Pleskota.

Zdroj www.mnhradiste.cz

Dálnice D10 z Prahy do Turnova usnadnila cestování a snížila dopravní zátěž měst a obcí v okolí, zároveň ale způsobila několik omezení. V Mnichově Hradišti například překřížila historickou Husovu alej vedoucí na vrch Horka. Po dokončení lávky se počítá s obnovou aleje.

Zdroj: ČTK

Zdroj www.mnhradiste.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This