Mnichovo Hradiště zůstane ve Středočeském kraji

 Mnichovo Hradiště zůstane ve Středočeském kraji

Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku zůstane ve Středočeském kraji. Dohodli se na tom zástupci Středočeského a Libereckého kraje. Vynaložené úsilí na územní změnu do Libereckého kraje by neodpovídalo přínosům, informovala v tiskové zprávě Helena Frintová ze středočeského krajského úřadu.

Otázku možného připojení Mnichova Hradiště s téměř 9000 obyvateli k Libereckému kraji otevřeli zastupitelé města na podzim loňského roku. Blízkost území, které leží na severu Středočeského kraje, ke krajskému městu Liberci, historické návaznosti spojené s Českým rájem a frustrace z minulého vedení Středočeského kraje vedly k prověření možnosti připojení Mnichova Hradiště k Libereckému kraji.

Jsme největší kraj v republice a je možné, že některé okresy a obce našeho regionu mohly být v minulosti předchozími vedeními Středočeského kraje opomíjeny. Chci ale pana starostu i obyvatele města ubezpečit, že věnuji pozornost všem našim okresům i obcím,” řekla hejtmanka Petra Pecková. Chce také nastavit úzkou spolupráci mezi Mnichovým Hradištěm a Turnovem, stejně jako mezi Středočeským a Libereckým krajem.

Prověřovací analýza ukázala na témata, na kterých budou oba kraje s Mnichovým Hradištěm a Turnovem spolupracovat. Jde například o tarify veřejné dopravy, cyklostezku Greenway Jizera, společnou péči o Český ráj, modernizaci tratě z Prahy do Liberce a spolupráci ORP Mnichovo Hradiště a Turnov v poskytování služeb občanům.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This